site logo
  • slide cover image

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Wolontariat


 

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to jedno z największych wydarzeń poświęconych sektorowi MŚP w Europie. Odbywa się ono od 2011 roku w Katowicach. Organizatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.
 
Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Kongresu. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutują co roku najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw. Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu odbywa się kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział biorą eksperci z kraju i zagranicy.
 
Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach jest organizatorem wolontariatu na Kongresie. Pracą wolontariusza na tym wydarzeniu jest m.in. opieka nad salami, w których prowadzone są panele dyskusyjne oraz udzielanie informacji na temat Kongresu uczestnikom. Oprócz obowiązków, wolontariat to doskonała okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia w przygotowywaniu tak dużego przedsięwzięcia. Kongres tworzy wspólną platformę dyskusji nie tylko dla prelegentów i przedstawicieli firm, ale również dla wolontariuszy, którzy mogą poznać innych ambitnych ludzi w swoim wieku. Co roku w okresie wakacyjnym organizujemy także cykl szkoleń z kompetencji miękkich oraz spotkania integracyjne dla wolontariuszy w celu doskonalenia umiejętności oraz tworzenia naprawdę zgranego zespołu.

 

Więcej informacji:
Kliknij >>TUTAJ<<Kontakt

Robert Matuła
Przewodniczący
rmatula@rig.katowice.pl
Patrycja Bączkowicz
Wiceprzewodnicząca
pbaczkowicz@rig.katowice.pl
slide cover image