site logo
  • slide cover image

Laury Umiejętności i Kompetencji


 

20 stycznia 2018 odbyły się Laury Umiejętności i Kompetencji – jedna z inicjatyw Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Tegoroczne Laury odbyły się w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.

Jest to wydarzenie odbywające się co roku, na którym nagradza się ludzi nieprzeciętnych, wyróżniające się firmy, organizacje i instytucje, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.  Są to wybitne osobowości ze świata polityki, mediów nauki czy biznesu. Po raz pierwszy w historii tych niezwykłych podziękowań najwyższy, Diamentowy Laur, został złożony na ręce postaci będącej ikoną polskiego biznesu: Kazimierza Pazgana, twórcy Grupy Konspol. Łącznie uhonorowanych zostało 88 osób i instytucji.

Całość wydarzenia uświetnił wspaniały występ muzyków, który stał się już tradycją podczas corocznych Laurów Umiejętności i Kompetencji. Na zabrzańskiej scenie wystąpił m.in Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, któremu towarzyszyli znakomici wokaliści młodego pokolenia – W. Myrczek  oraz S. Meck

Forum Młodych także miało swój wkład podczas wydarzenia.  Podczas jego organizacji nie mogło zabraknąć wolontariuszy zrzeszonych w naszej organizacji. Bogaci o doświadczenia nabyte podczas organizacji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw z entuzjazmem przyjęliśmy obowiązki powierzone nam przez Regionalną Izbę Gospodarczą. Do naszych zadań należało m.in zapakowanie toreb promocyjnych, pomoc logistyczna oraz zadbanie o przybywających gości. Bywały chwile, w których napotykaliśmy na nieprzewidziane wcześniej trudności, jednak zawsze mogliśmy liczyć na drugą osobę, która pomoże w wykonania powierzonego zadania. Niezwykle istotna okazała się pomoc osób zaprzyjaźnionych z Forum Młodych, którzy również przyczynili się w organizacji uroczystości.

 Kontakt

Kamil Nocoń
Przewodniczący
knocon@rig.katowice.pl
Karolina Biela
Wiceprzewodnicząca
kbiela@rig.katowice.pl
Mateusz Kozieł
Wiceprzewodniczący
mkoziel@rig.katowice.pl
Robert Matuła
Wiceprzewodniczący
rmatula@rig.katowice.pl
slide cover image