site logo
  • slide cover image

Kierunek Sukces! vol. 1 podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2016


Już 15 listopada w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach odbędzie się debata inaugurująca najnowszą inicjatywę Forum Młodych RIG w Katowicach pn. „Kierunek Sukces!”. Dyskusja pod hasłem „Od czego zacząć? Studia vs. rynek pracy”, organizowana w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości , zgromadzi uznanych ekspertów oraz młodzież licealną, studentów i absolwentów, którzy wspólnie poruszą zagadnienia dotyczące m. in.: kształtowania ścieżki kariery zawodowej, rozwoju osobistych kompetencji z punktu widzenia pracodawcy oraz roli wykształcenia wyższego w kontekście poszukiwania pracy.

14976322_1191880447559131_2706663504880818451_o

 

W ramach spotkania wystąpią: Aneta Esnekier, Założycielka firmy PROJEKT PASJA, Małgorzata Tłuczykont, Recruitment and Attraction Coordinator w firmie PwC oraz Aleksander Bilewski finalista prestiżowego programu MIT Entrepreneurship Bootcamp. Debata otwiera cykl praktycznych spotkań i inspirujących warsztatów, które mają na celu przybliżenie młodym ludziom perspektyw zawodowych i sposobów kształtowania własnej kariery. Podczas szeregu spotkań w ramach niniejszej inicjatywy, uczestnicy zgłębiać będą tematy związane z efektywnym poszukiwaniem pracy i rozwojem ścieżki zawodowej. Pomysłodawcy za cel przedsięwzięcia stawiają sobie przekazanie młodzieży licealnej, studentom oraz absolwentom kompleksowej wiedzy na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy, a także rozwój kompetencji i umiejętności potrzebnych w budowaniu swojej pozycji zawodowej.

Debata odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – międzynarodowego projektu promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw oraz pomagający zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

 

ge-week

 

 

Organizatorem jest Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – Komisja Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach skupiająca młodych, ambitnych ludzi, aktywnie wspierających działania Izby. Jest organizacją non-profit, działającą w oparciu o finansowanie sponsorów i bezinteresowną współpracę ludzie ze świata kultury, nauki i biznesu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie http://bit.ly/KierunekSukces_Debata15112016.

Więcej informacji dostępnych jest także na:Kontakt

Kamil Nocoń
Przewodniczący
knocon@rig.katowice.pl
Natalia Zamora
Wiceprzewodnicząca
nzamora@rig.katowice.pl
Mateusz Kozieł
Wiceprzewodniczący
mkoziel@rig.katowice.pl
slide cover image