site logo
  • slide cover image

FUTURE ENTREPRENEURS – MŁODZI LIDERZY BIZNESU NA VI EUROPEJSKIM KONGRESIE MŚP


8 spotkań z liderami świata polityki, biznesu i mediów, 2 panele dyskusyjne oraz wyjątkowa debata o przyszłości młodych ludzi żyjących w państwach należących do V4 – tak w skrócie przedstawia się program drugiej edycji wydarzenia Future Entrepreneurs, który w dniach 10-12 października 2016 roku odbędzie się w ramach VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Future Entrepreneurs to specjalny cykl spotkań młodych ludzi z inspirującymi postaciami świata, biznesu, mediów i polityki. Skierowany jest do wszystkich ambitnych i zaangażowanych studentów, którzy dbają o rozwój osobisty oraz są zainteresowani tematyką przedsiębiorczości. Formuła tych spotkań to 50/50, która obejmuje wystąpienie zaproszonego gościa oraz  swobodną dyskusję prelegenta z uczestnikami.

 

Organizator FE, Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, które skupia młode osoby zainteresowane sprawami przedsiębiorczości oraz sektora MŚP w Polsce i Unii Europejskiej, w szczególny sposób chce podkreślić również współpracę środowisk biznesowych i naukowych Grupy Wyszehradzkiej V4. Motyw ten będzie jednym z ważniejszych filarów tegorocznych dyskusji kongresowych.

 

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji Future Entrepreneurs podczas V EKMŚP w Katowicach udział wzięła ponad setka studentów, którzy spotkali się z liderami z Polski, Unii Europejskiej i USA. To wielki sukces i jednocześnie sygnał, że tego typu spotkania oraz możliwość interakcji z profesjonalistami podczas dużego wydarzenia gospodarczego są młodym ludziom potrzebne – mówi Dawid Liberka, wiceprzewodniczący FM RIG w Katowicach i koordynator Future Entrepreneurs 2016.

 

W ramach wydarzenia odbędą się także dwa panele. W ramach dyskusji pn. „Pasja + Biznes = Sukces”, zaproszeni goście, m.in. Jarosław Kuźniar, dziennikarz, Robert Makłowicz, autor książek o tematyce kulinarnej oraz Tomasz Konior, architekt zastanowią się, czy pasję można przekształcid w zarobkowy biznes oraz jak przetrwad początek i się mobilizowad się po odniesieniu sukcesu. Z kolei podczas sesji zamykającej „American Dream vs. American Reality” eksperci podzielą się swoimi międzynarodowymi doświadczeniami z pobytu w Stanach Zjednoczonych oraz zastanowią się czy aby zrealizowad własny amerykaoski sen trzeba wyjechad za granicę.

 

– Podczas tegorocznej edycji Kongresu postanowiliśmy po raz kolejny mocno podkreślić rolę, jaką mają do odegrania młodzi ludzie w rozwoju sektora MŚP w Polsce i Europie.
Celem Future Entrepreneurs jest pokazanie możliwości i  perspektyw rozwoju własnej ścieżki kariery, a także zdobycie ciekawych inspiracji biznesowych i nie tylko –
dodaje Katarzyna Zyśk, wiceprzewodnicząca  FM RIG w Katowicach, która współtworzy wydarzenie.

 

Udział w wydarzeniach w ramach FE, jak również całym Kongresie jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie www.ekmsp.eu. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.futureentrepreneurs.eu.

 

Kontakt dla mediów

Wiktoria Nycz, Przewodnicząca FM RIG w Katowicach

  1. +48 691 949 220 M. wnycz@rig.katowice.pl

 

O Organizatorach

Forum Młodych RIG w Katowicach to Komisja Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która od 2005 roku skupia młodych, ambitnych ludzi, aktywnie wspierających działania Izby. Jest organizacją non-profit, działającą w oparciu o finansowanie sponsorów i bezinteresowną współpracę ludzie ze świata kultury, nauki i biznesu. Obszary działania to projekty, których celem jest promowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodych ludzi. FM RIG jest Partnerem Programowym Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Więcej informacji dostępnych jest na www.forummlodych.pl, Facebooku https://www.facebook.com/forummlodychrig/ i Twitterze https://twitter.com/FMRIG.Kontakt

Kamil Nocoń
Przewodniczący
knocon@rig.katowice.pl
Natalia Zamora
Wiceprzewodnicząca
nzamora@rig.katowice.pl
Mateusz Kozieł
Wiceprzewodniczący
mkoziel@rig.katowice.pl
slide cover image